1- סתיו- מזג האוויר משתנה מהר, חם-קר הרוחות מלטפות ונעימות עד מצליפות וקרות. שינויי מזג האוויר יכולים לגרום גם לסערות נפש שמהדהדות את הטבע.

 

2- הסתיו הוא עונת השבשבות.

 

3- איציק ז”ל, אבא של אילן, יצר עשרות שבשבות נפלאות ואחת מהן נמצאת מחוץ לביתנו. גם אילן נשבה בקסם הסיבוב והתמקד בעיקר בטבעות מסתובבות.

 

4- באנגלית קוראים לטבעת המסתובבת גם “טבעת מדיטציה” ואפילו “טבעת דאגות”.

 

5- לסיבוב החישוקים על הטבעת יש אפקט מרגיע, לתנועה המוטורית הקטנה שחוזרת על עצמה שוב ושוב, יש אפקט מדיטטיבי. יש משהו בתנועה הקטנה הזו שמעסיק קצת את המחשבות הטורדניות ונותן מרחב לשקט.

 

6- Mingyur Rinpoche – מאסטר בודהיסטי טיבטי הציע להתרכז בנשימה כדי להעסיק את “מוח הקוף” שלנו (חפשו אותו ביוטיוב), טבעת מסתובבת יכולה להוות גם עיסוק ל”מוח הקוף” שלנו, ולכן מועילה לאנשים מודאגים או מוטרדים.

 

7- גם אנשים שזקוקים לתנועה מוטורית קטנה שחוזרת על עצמה, כמו ניעור הברך, נידנוד קדימה ואחורה על הכיסא או כל תנודה קטנה אחרת, מוצאים בטבעת עיסוק תחושתי מרגיע.

 

8- כמו הספינר, קוביית המפסקים (Fidget Cube) ואפילו הכדור הלחיץ, טבעת מסתובבת עוזרת לאנשים תנועתיים במיוחד לנוח ולכן היא גם נקראת Fidget ring.

 

9- עוד תכשיט מסתובב- יש לי תליון שמזכיר את גלגלי התפילה הטיבטיים והוא מסתובב על ציר. שמתי לב שבמהלך השיעורים אני מסובבת אותו שוב ושוב והסיבוב עוזר לי להתרכז בדברי התלמידים וחוסם ממש מחשבות אחרות שמנסות לצוץ תוך כדי.

 

10- חוזרת לטבעות המסתובבות- יש לנו מבחר עצום ממש של טבעות מסתובבות, שלא תגידו שלא אמרנו.

ולמי שאין טבעת מסתובבת או שבשבת, תוכלו לצאת החוצה, לנשום את האוויר הצלול והנעים, הרימו את העיניים לבהות בצמרות העצים, בנדנוד הענפים ונשירת העלים. ואם יש לכם ערסל, נדנוד קבוע על הערסל הוא תמיד כייפי, מרגיע את הנפש ואת הגוף ומכייל מחדש.